Home / Android Games / Sprinkle Apk Download

Sprinkle Apk Download

Sprinkle Apk Download

*** Winner of Best Casual Game in the 2012 International Mobile Gaming Awards! ***

“Gaming App of the Day” – [Kotaku]

“Sprinkle is a solid puzzle game in a similar vein as Crush the Castle or Angry Birds, yet carries gameplay and an identity distinct from either.” 4/4 Must have – [Slide To Play]

“Sprinkle makes fighting fire with physics (and water, of course) a heck of a lot of fun” 4.5 / 5 – [148Apps]

“The game quickly made its way to every member of my family” – [ArsTechnica]

Using a water cannon mounted on a crane, players must adjust the height and angle of the cannon to fight fires, move obstacles, spin wheels and activate traps in this challenging water-physics based puzzler! But squirt carefully as you will run out of water and the less water you use, the more drops you earn!

Sprinkle is available for devices running Android 2.3 or greater!

Using some of the most realistic water physics seen on an Android device yet, Sprinkle is a brain-teasing game that will have players straining to figure out each puzzle and obstacle.

Sprinkle features:

Amazing water physics – Some of the most realistic water physics ever seen on an Android device make Sprinkle an exciting and addictive puzzler.

Brain-teasing puzzles – What starts as simply pointing and spraying to quench each fire becomes much more challenging through the 72 levels, as players must overcome the intricacies of each puzzle before time and water run out.

Blocks, boulders, and cogs oh my – Use the power of your water cannon to move blocks of ice and boulders, spin giant cogs, and depress traps inorder to reach and extinguish every last fire.

The inhabitants of Titan, a moon of Saturn, lived out their days peacefully in their straw hut homes – until space tourists from Earth crashed through Saturn’s rings, bringing a storm of flaming asteroids crashing down on the Titans. To combat the widespread fires threatening their homes, the Titans have built a massive water cannon. And they need you to man it!

Xperia PLAY Optimized!

*** 2012 Uluslararası Mobil Oyun Ödülleri’nde En İyi Casual Oyunu kazanan! ***

“Günün Oyun App” – [Kotaku]

“Serpin henüz oyun ve ya farklı bir kimlik taşır, kale veya Angry Birds Crush benzer bir damarın sağlam bir bulmaca oyunudur.” 4/4 olmalı – [Play Slide]

4.5 / 5 “serpin (tabii, ve su) fizik ile yangın söndürme çok eğlenceli bir halt yapar” – [148Apps]

“Oyun hızla ailemin her bir üyesi yolunda yapılan” – [Arstechnica]

Bir vinç üzerine monte tazyikli su kullanarak, oyuncular, yangınla mücadele için top yüksekliğini ve açısını ayarlamak engelleri geçmek, spin jantlar ve bu zorlu su fizik tabanlı bilinmez tuzaklar aktive gerekir! Ama su tükendi dikkatli olarak fışkırtma ve kullanmak daha az su, daha fazla kazanmak düşer!

Serpin Android 2.3 veya daha yüksek çalışan cihazlar için mevcuttur!

Henüz bir Android cihaz üzerinde görülen en gerçekçi su fizik bazılarını kullanarak, serpin her bulmaca ve engel anlamaya süzme oyuncular olacak bir beyin-alay oyunudur.

Özellikleri serpin:

İnanılmaz su fizik – Hiç bir Android cihaz üzerinde görülen en gerçekçi su fizik Bazı heyecan verici ve bağımlılık bilinmez serpin olun.

Beyin-alay bulmacalar – oyuncular zaman ve su tükendi önce her bulmacanın inceliklerini üstesinden gerektiği gibi ne başlar gibi sadece işaret ve her yangın gidermek için püskürtme, çok daha zorlu 72 seviyeleri ile olur.

Bloklar, kayalar, ve çarkları oh my – buz ve kayalar, spin dev çarkları blokları taşımak için su topu gücünü kullanın ve her geçen yangın ulaşmak ve söndürmek için, O’na tuzaklar basınız.

Titan, Satürn’ün bir ay, bir sakinleri saman kulübe evlerinde huzur içinde günlerini yaşamış – Dünya’dan uzay turist Satürn’ün halkaları ile çöktü kadar Titans yıkılırken asteroitler yanan bir fırtına getiriyor. Evlerini tehdit eden yaygın yangınları ile mücadele için, Titans büyük bir su topu inşa etmişlerdir. Ve onlar bunu adam gerekiyor!

Xperia Play Optimize!

Sprinkle
Sprinkle
Sprinkle
Sprinkle
Sprinkle

Ek bilgiler

Güncellendi : 9 Aralık 2013
Boyut : 25M
Yükleme sayısı : 100.000 – 500.000
Mevcut Sürüm : 1.7.2
Gereken Android sürümü : 2.3 ve üzeri İçerik Derecelendirme : PEGI 3 Daha fazla bilgi edinin

DOWNLOAD: Sprinkle

About apk

Check Also

Worm Go

Online Rakiplerinle Savaş Arenadaki En Büyük Worm olmaya çalış. Bu Macera Dolu Savaşta Düşmanlarından her …

Leave a Reply